Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb.
 
RePost.Az-ın məlumatına görə, MSK sədri Məzahir Pənahov bildirib ki, 125 dairə üzrə 5573 seçki məntəqəsinin faizindən 87 faiz (118 dairənin 4823 seçki məntəqəsi) protokollar daxil olub.
 
İlkin nəticələrə əsasən, seçki dairələri üzrə lider namizədlər aşağıdakılardır:
 
1 saylı Şərur- Sədərək Seçki Dairəsi  -  Vasif Talıbov (YAP) 
2 saylı Şərur Seçki dairəsi - İsa Həbibbəyli (YAP)
3 saylı Babək-Kəngərli- Naxçıvan Seçki Dairəsi - Səttar Möhbalıyev (bitərəf)
4 saylı Naxçəvan Şəhər Seçki Dairəsi - Eldar İbrahimov (YAP)
5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi - Siyavuş Novruzov (YAP)
6 saylı Culfa-Babək Seçki Dairəsi - Ülviyyə Həmzəyeva (YAP)
7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi - Quliyev Cəbi (YAP)
8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi - Azay Quliyev (bitərəf)
9 saylı Binəqədi İkinci Seçki Dairəsi - Kəmaləddin Qafarov (YAP)
10 saylı Binəqədi Üçüncü Seçki Dairəsi - Madər Musayev (bitərəf)
11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi - Aydın Hüseynov (YAP)
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi Xasiyeva Səbinə Səməd qızı,
13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi Əliyev Rauf Asif oğlu,
14 saylı Xəzər seçki dairəsi Sultan Məmmədov,
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi Ülvi Quliyev,
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi Erkin Qədirli,
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi Allahverdiyev Elnur Marat oğlu,
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi Rasim Musabəyov,
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi Məmmədov Hikmət Baba oğlu,
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi Adil Əliyev,
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı,
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi Asim Mollazadə,
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi Ziyad Səmədzadə,
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi Könül Nurullayeva,
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı,
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi Fazil Mustafa,
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu,
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi Eldar Quliyev,
29 saylı Səbail seçki dairəsi Nigar Arpadarai,
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı,
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi Etibar Əliyev,
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi Həsənova Afət Əbil qızı,
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu,
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi Zabelin Mixail Yuryeviç,
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi Rauf Arifoğlu (Abbasov),
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi Qüdrət Həsənquliyev,
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi Kərimzadə Pərvin Orxan qızı,
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu,
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu,
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Quliyev Musa İsa oğlu,
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi Hüseynova Hicran Kamran qızı,
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi Mirkişili Tahir Famil oğlu,
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi Hacıyev Emin Məcid oğlu,
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi Məmmədov Müşviq Fazil oğlu,
45 saylı Abşeron seçki dairəsi Əsədov Oqtay Sabir oğlu,
46 saylı Şirvan seçki dairəsi İltizam Yusifov,
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu,
48 saylı Yevlax seçki dairəsi Məmmədov İlham Kazım oğlu,
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu,
50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi Şahin Seyidzadə,
51 saylı Qusar seçki dairəsi Badamov Azər Camal oğlu,
52 saylı Quba seçki dairəsi Vahid Əhmədov,
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi Anatoli Rafaelov,
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu,
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi Səlimov Eldəniz Adil oğlu,
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi Sevil Mikayılova,
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi Əminə Ağazadə,
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi Rafael Hüseynov,
59 saylı Salyan seçki dairəsi Jalə Əhmədova,
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi Fəzail Ağamalı,
61 saylı Neftçala seçki dairəsi Sabir Rüstəmxanlı,
62 saylı Saatlı seçki dairəsi Ələkbərli Əziz Yusif oğlu,
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi Cəfərov Kamal Xaqani oğlu,
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu,
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu,
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi Bəhruz Məhərrəmov,
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi Həsənov Malik Əvəz oğlu,
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi Nəsirov Elman Xudam oğlu,
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi Fəzail İbrahimli,
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu.
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi İsgəndərov Anar Camal oğlu,
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi Musa Qasımlı,
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi Rüfət Quliyev,
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi Rəcəbli Hadı Musa oğlu,
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu,
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu,
77 saylı Astara seçki dairəsi Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu,
78 saylı Lerik seçki dairəsi Məmmədov İqbal Nəriman oğlu,
79 saylı İmişli seçki dairəsi Razi Nurullayev,
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi Çingiz Qənizadə,
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi İsmayılov Şahin Əmir oğlu,
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi Rzayev Tahir Musa oğlu,
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi Aqil Abbas (Abbasov),
84 saylı Füzuli seçki dairəsi Vüqar Bayramov,
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi Tamam Cəfərova,
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi Novruzəli Aslanov,
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi Tahir Kərimli,
88 saylı Göyçay seçki dairəsi Sabir Hacıyev,
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi Məzahir Əfəndiyev,
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi Osmanov Cavid Həmid oğlu,
91 saylı Ucar seçki dairəsi Ramil Həsən,
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi Jalə Əliyeva,
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi Yıldırım Fatma Vidadi qızı,
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi Zahid Oruc,
95 saylı Tərtər seçki dairəsi Sahib Alıyev,
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi Məmmədov Anar İlyas oğlu,
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu,
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi Qafarova Sahibə Əli qızı,
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi Həsənov Nurlan İrfan oğlu,
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi Bayramov Kamran Fərhad oğlu.
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu, 
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi Səfərov Nizami Abdulla oğlu, 
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı, 
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi Arzu Nağıyev, 
105 saylı Tovuz seçki dairəsi Qənirə Paşayeva, 
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi Ülviyyə Ağayeva, 
107 saylı Qazax seçki dairəsi Seyidov Səməd İsmayıl oğlu, 
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi Cəfərov Nizami Qulu oğlu, 
109 saylı Balakən seçki dairəsi Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu, 
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi Elşən Musayev, 
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi Əliyeva Kamilə Əliağa qızı, 
112 saylı Qax seçki dairəsi Azər Kərimli, 
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi Vüqar İsgəndərov, 
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi Əli Məsimli, 
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi Cavanşir Feyziyev, 
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi Fəttah Heydərov, 
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı, 
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi Bəxtiyar Əliyev, 
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu, 
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu, 
121 saylı Laçın seçki dairəsi Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu, 
122 Xankəndi seçki dairəsi Tural Gəncəliyev, 
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi Məmmədov Aqil Sadiq oğlu, 
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi Məmmədov Elman Camal oğlu.
 

Baxış sayı: 682